Follow Me

Close

Gardaland - hit czy przereklamowany kit?Gardaland poradnik

By:
Posted: October 31, 2016
Category: Włoski lifestyle
Tags: ,
Comments: 0

Gardaland Poradnik

Park rozrywki Gardaland co roku przyciąga blisko 3 miliony odwiedzających. To jeden z czołowych parków w Europie. Położony nad malowniczym jeziorem Garda, kilkanaście minut jazdy od Werony kusi...a może by tak wyskoczyć na dzień poszaleć na kolejkach górskich...

Bez owijania w bawełnę zdradzę Ci, że moja pierwsza wizyta w Gardalandzie była do kitu.

Nie jestem amatorką szybkich karuzeli i chociaż do Gardlandu mam niedaleko przez lata się tam nie wybrałam. Nie robiły na mnie wrażenia rekomendacje znajomych. Dopiero gdy zostały mi sprezentowane dwa bilety, w ostatnią sobotę ich ważności za namową Daniele, który zapragnął odrobiny adrenaliny, wybraliśmy się do opiewanego wszem wobec Gardalandu.

No i adrenaliny było sporo ale jeszcze więcej frustracji…

Park był zatłoczony do tego stopnia, że aby skorzystać z większości atrakcji musieliśmy stać w ponad 40-minutowych kolejkach. Do tego wszędzie masa ludzi co bardzo szybko nas zmęczyło. Dzień, który miał być przepełniony beztroską zabawą, przeobraził się w raczej męczący slalom w tłumie i czekaniem całymi godzinami na jedno minutowe przejazdy karuzelą. Spodziewaliśmy się wielu ludzi, ale to, co zastaliśmy bardzo nas rozczarowało.

 

Żeby nie było park robi wrażenie. Gdy po całym dniu w końcu przyłożyłam głowę do poduszki w głowie wirowały mi tłumy, mnogie atrakcje w akompaniamencie skocznej piosenki o dinozaurze, która wpadła mi do głowy przy stoisku Epoki Lodowcowej. Cały kompleks rozciąga się na powierzchni 445.000 metrów kwadratowych. Atrakcji co niemiara; karuzele, wyciągi, place zabaw, filmy 4D, spektakle, zawrotne kolejki górskie, restauracje. Park podzielony jest na 3 części. Kompleks niebieski Fantasy dla maluchów, kompleks zielony Adventure z atrakcjami z ograniczeniem wzrostu (dzieci muszą mierzyć odpowiednio od 100, a nawet od 130 cm wzwyż) i kompleks czerwony Adrenaline, w skład którego wchodzą kolejki i wyciągi, od których miękną kolana a serce podskakuje do gardła.

Co z tego, jeśli w ciągu całego dnia po zapłaceniu biletu wstępu, który do tanich nie należy dasz radę skorzystać z co najwyżej 3-4 atrakcji, (jeśli jesteś na tyle cierpliwy, aby po pierwszej godzinie stania po prostu nie wyjść z parku).

Po powrocie nie lada sfrustrowana zaczęłam czytać i pytać. Wydawało mi się niemożliwe, żeby ten popularny park rozrywki był taką porażką na całej linii.

Otóż jeśli chodzi o Gardaland trzeba wiedzieć jak ugryźć temat. Postanowiłam dać mu drugą szansę i nie zawiodłam się. Poniższe wskazówki pomogą Ci wypiąć język na management parku, który ma głęboko w tyle fakt, że w większość dni park jest przeładowany do tego stopnia, że czujesz się jak sardynka złapana w sieci.

Dzięki moim radom możesz przeżyć wspaniały dzień w Gardalandzie zaoszczędzając przy tym czas i nerwy.

Jeśli jesteś zwolennikiem takich miejsc to czytaj dalej jeśli nie to po prostu sobie odpuść Gardaland. 

Rada # 1 Wybierz dobry dzień albo nie idź wcale.

 • Nie możesz tak po prostu wybrać się w dzień na chybił trafił. To od dnia, który wybierzesz zależy czy Twój pobyt w Gardalandzie będzie wow, czy lipa.
 • Omijaj szerokim łukiem lipiec i sierpień chyba, że lubisz stać w dwugodzinnych kolejkach w skwierczącym upale. Jeśli nie masz innej opcji wybierz środek tygodnia, wtorek, środę bądź czwartek. W soboty i niedziele jest prawdziwy armagedon.
 • Omijaj okres od pierwszego weekendu czerwca do pierwszego weekendu września. To okres wakacji szkolnych we Włoszech = tłumy w Gardalandzie.
 • Omijaj dni świąteczne, przed wyjazdem sprawdź kalendarz dni wolnych od pracy w rejonie Veneto.
  Miło jest bawić się w parku przy ładnej pogodzie jednak wybór do parku w pochmurny, ale nie deszczowy dzień jest najlepszą opcją. Krótkie kolejki i świeże powietrze.

 • Stawiaj na dni powszednie, wtorek, środa bądź czwartek, w weekendy jest zawsze tłum. Zerknij do kalendarza Gardlandu tutaj

Rada # 2 Kup bilety online

Warto kupić bilet na oficjalnej stronie Gardalandu. Zaoszczędzisz kilka euro i nie będziesz stał w kolejce do kasy  Link znajdziesz tutaj.  Na stronie znajdziesz też mapkę pokazującą wszystkie atrakcje.

Bilet cały, jednodniowy

 

€ 39,50 kupiony w kasie w dniu wizyty

€ 33,00 kupiony na stronie (dzień otwarty)

Ulgowy (dzieci poniżej 10 lat, dorośli powyżej 60 lat).

*dzieci mierzące poniżej 1 metra wchodzą gratis.

€ 31,00 kupiony na stronie  (dzień otwarty)

€ 33,00  kupiony w kasie w dniu wizyty

€ 31,00 kupiony na stronie (ważny w jeden wybrany przez Ciebie dzień)

€ 39,50 kupiony w kasie w dniu wizyty  

Bilet dwudniowy

 

€ 49,00 kupiony na stronie (dzień otwarty)

€ 52,00 kupiony w kasie w dniu wizyty, 46 zniżkowy

 

Bilety rodzinne można kupić tylko w kasie na miejscu.

Rodzina 3 osobowa

Bilet 1-dniowy:

2 dorosłych + 1 dziecko w wieku poniżej 10 lat

bądź 1 dorosły + 2 dzieci w wieku poniżej 10 lat

€ 99,00

Rodzina 4 osobowa

Bilet 1-dniowy:

2 dorosłych + 2 dzieci w wieku poniżej  10 lat

bądź 1 dorosły + 3 dzieci w wieku poniżej 10 lat

€ 132,00

Rodzina 5 osobowa

Bilet 1-dniowy:

2 dorosłych + 3 dzieci w wieku poniżej 10 lat

bądź 1 dorosły + 4 dzieci w wieku poniżej 10 lat

€ 165,00

Na terenie Gardalandu znajduje się też akwarium SEALIFE, bilety wstępu należy kupić osobną, można kupić bilety łączone; Park Gardaland + Akwarium Sealife

Dodatkowo jest też hotel z bajecznie urządzonymi pokojami dla dzieci i opiekunami. 

Rada #3 Bądź gotowy do akcji z samego rana

Park jest zwykle otwarty od 10 do 18. W miesiące wakacyjne do 23 (ale tak jak wspomniałam, delikatnie mówiąc jest tłocznie w tych miesiącach pomimo dłuższych godzin otwarcia). Bądź kilka minut przed otwarciem parku, da Ci to niesamowitą przewagę nad resztą ludzi, którzy masowo przybywają na 12. Przed wejściem opracuj plan akcji. Zerknij na mapkę atrakcji na stronie głównej i do najbardziej interesujących Cię atrakcji rusz na samym początku. Atrakcje kategorii Adrenaline (czyli te szybkie i wywrotne, okręcające się wokół własnej osi kolejki górskie) są najpopularniejsze i jeśli do Ciebie przemawiają odhacz je na samym początku. Zaoszczędzi Ci to mnóstwo czasu.

Rada # 4 Wartościowe rzeczy zostaw w depozycie.

Na szybkie kolejki nie można wnosić torebek ani plecaków. Istnieje nieco felerny system pozostawiania bagażu na platformie, gdy wsiadasz do kolejki. Gdy skończysz jazdę odbierasz plecak z platformy. Problem w tym, że osoby z poprzedniego kursu mogą Ci tę torbę zgarnąć, bo obsługa nie czuwa nad pozostawionymi plecakami. I nie ponosi żadnej odpowiedzialności za kradzieże. Jeśli więc masz wartościowe przedmioty warto zostawić je w depozycie w Informacji w strefie kas biletowych bądź w zachodnim punkcie informacyjnym. Koszt pozostawienia torby to 5 €.
Jeśli jesteś w grupie zostaw bagaż pod opieką jednej osoby, podczas gdy reszta może beztrosko poszaleć na karuzelach.

Rada # 5 Skorzystaj z darmowego autobusu

Jeśli masz możliwość do parku jedź pociągiem. Wysiądź na stacji Pescheria del Garda.
Sprzed stacji co pół godziny odjeżdża darmowy autobus do Gardalandu (2 km).
Pierwszy wyrusza o 6:30, ostatni odjeżdża z Gardalandu o 18:30.
Będzie to szczególnie korzystna opcja, jeśli dojeżdżasz z pobliskich miast takich jak Werona
Dlaczego?
Za parking park kasuje 5€ za cały dzień. Jest to tak naprawdę opłata bezsensowna, gdyż parking nie ma żadnego monitoringu, a z tego, co słyszałam grasuje szajka, która atakuje głównie samochody z zagranicznymi rejestracjami. Także, jeśli możesz stawiaj na darmowy transport Gardalandu.

Rada # 6 Nie daj się naciągnąć na wejściówki Express

Z takiego względu, że w Gardalandzie są długaśne kolejki właściciele wymyślili wejściówki Gardaland Express. Polega to na tym, że przy kupnie biletów w kasie i w dwóch innych miejscach na terenie parku dostajesz bransoletkę, która uprawnia Cię do korzystania ekspresowej kolejki na wybrane atrakcje. Im więcej atrakcji w pakiecie tym droższy bilet. Działa na tej samej zasadzie co odprawa fast track na lotnisku. Nie daj się na to nabrać. Co prawda wykupienie tych wejściówek skraca czas oczekiwania o dobrą połowę. Jednak w zawalony dzień nie łudź się, że będziesz wchodził pierwszy na każdą atrakcję. No może będziesz czekał 50 minut zamiast 2 godzin. Dla mnie to ogromna strata kasy lepiej wybierz się do parku w spokojny dzień a obędziesz się bez tych przyśpieszaczy. Właściciele są mega cwani, w dniach szczytu sezonowego ludzie są mega zdesperowani, więc wymyślili, że i bez wcześniejszego wykupienia bransoletki Express można zapłacić 5 € przed określoną atrakcją, aby móc skorzystać z kolejki pierwszeństwa. Dla mnie to straszne naciągactwo. Powinni nałożyć limit odwiedzających, aby wszyscy odwiedzający mogli się dobić na wybrane atrakcje bez przymusu wykładnia dodatkowej kasy.

Życzę Ci przedniej zabawy w Gardalandzie!

Byłeś już w Gardalandzie? Podziel się swoimi wrażeniami i wskazówkami :)

Dołącz do mnie na Instagramie :)

 • A może do dań świ
 • Świąteczna bonanza
 • Czujesz już tą atm
 • W Como czuć już ś
 • Buranoooooo! 😍
 • Byliście w kolorowy
 • Na rozweselkę w ten
 • Kto gotuje risotto z
 • Dzień dobry! 😀Pr
 • Robi się (tzn.Danie
 • Piatek, piateczek! J
 • Moja pierwsza wizyta
 • Francuzi mają Disne
 • Nawet za coperto war
 • Dlaczego dopisują C
 • Piątek wieczór po
 • Dzień dobry! 😃
 • Monte Rosa jest tak
 • Szwajcarskie jezioro
 • Widok z Passo Moro (

Related Posts